Narożnik w salonie to najbardziej strategiczny mebel w całym domu. Czasem jest centrum dowodzenia, a czasem miejscem relaksu i odpoczynku. Czasem jest strefą przyjmowania popołudniowych gości, a czasem awaryjną opcją noclegową. Dodatkowo powinien podkreślać charakter całego domu, a nawet nadawać mu ten charakter. Jednym słowem narożnik do salonu powinien być WIELOFUNKCYJNY! Poniżej znajdziecie kilka cech narożnika, które pomogą Wam wybrać idealny mebel do salonu, który będzie Wam służył latami!

(Aby dowiedzieć się więcej na temat wyboru idealnego narożnika do domu przeczytaj nasz artykuł nt. „NAROŻNIK DO SALONU- SKÓRZANY CZY MATERIAŁOWY, KTÓRY LEPSZY?”)

Rozkładany narożnik Diana SL8-G3B różne kolory

NAROŻNIK DO SALONU: KOMFORT UŻYTKOWANIA

Nie ma narożnika, który ma nieodpowiednie lub złe wymiary. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Narożnik powinien być na tyle duży, żeby wygodnie mogły usiąść na nim jednocześnie 2-3 osoby. Zwróć uwagę czy odpowiada Ci głębokość siedziska. Ich wymiar powinien zaczynać się od 60 cm. Dlatego meble z węższym siedziskiem mogą dawać uczucie mniejszego komfortu, zwłaszcza jeśli lubisz siedzieć z podwiniętymi nogami. Z kolei wysokie osoby powinny zwrócić uwagę na wysokość oparcia, potrzebują bowiem oni większego wsparcia pleców.

Zawsze zwracaj uwagę na podłokietniki i zagłówki, oraz zobacz ile miejsca zajmuje rozłożony mebel przeznaczony do spania. Ostatnia sprawa to np. wysokość nóżek. To ważny aspekt zwłaszcza jeżeli używasz automatycznego odkurzacza, który potrzebuje odpowiedniej wysokości, żeby wjechać pod mebel.

NAROŻNIK DO SALONU – FUNKCJONALNY CZYLI JAKI 

Najpierw zadaj sobie pytanie jakie konkretnie funkcje powinien spełniać Twój wymarzony narożnik. Z tych najczęściej wymienianych pojawia się funkcja spania. Ale to nie wyczerpuje tematu. Czy planujesz traktować tą opcję sporadycznie czy spać na narożniku codziennie. Upewnij się, że jeżeli potrzebujesz narożnika i miejsca noclegowego do codziennego użytku, to sprawdź, że właśnie takie przeznaczenie ma narożnik. Kolejna ważna cecha to pojemnik na przechowywanie. I mimo, że z założenia powinna tam lądować pościel, to dobrze wiemy, że często trafiają tam inne rzeczy np. zimowe ubrania. W każdym przypadku powinien być odpowiednio duży, a systemy otwierające solidne (ważne w przypadku codziennego użytkowania funkcji spania).

NAROŻNIK DO SALONU – JAKI MODEL WYBRAĆ

Nie jesteś pewna czy wolisz szezlong po lewej lub prawej stronie?

W takim razie zdecyduj się na samodzielnie skonfigurowanie kanapy narożnej. Na przykład: nasze narożniki dotrą do Ciebie w wersji uniwersalnej – czyli stronę wybierasz przy montażu u siebie w domu.

Kolejna decyzja do podjęcia to kształt narożnika. Z dużych modeli najczęściej wymieniane to te o kształcie literki L i rodzinne w kształcie litery U.

Rozkładany NAROŻNIK CALVIN SU1-G2B różne kolory siedzisko bonell

Upewnij się, że wybrany model podkreśla charakter całego domu. Np. jeżeli stawiasz na styl skandynawski wybierz narożnik o wysokich drewnianych nóżkach. W salonach najbardziej sprawdzają się jednokolorowe narożniki, natomiast kolor przemycony jest w poduszkach. To idealne rozwiązanie dla tych którzy lubią zmiany.

Pamiętaj, że to, co znajduje się wewnątrz sofy, jest tak samo ważne, jak to, co znajduje się na zewnątrz. Jeśli chodzi o oparcie i siedzisko sofy, poduszki wypełnione pierzem zapewniają wysoki komfort, ale będą wymagały regularnego wypełniania, podczas gdy wypełnienia z pianki lub włókna mogą z czasem spłaszczyć się i stracić swój kształt. Dla przykładu; w naszych narożnikach używamy wysoko-elastycznej pianka T35, dzięki której zapewniamy wysoki komfort użytkowania.

NAROŻNIK DO SALONU- SKÓRZANY CZY TAPICEROWANY?

O wyborze odpowiedniego materiału obiciowego poświęciliśmy osobny artykuł na naszym blogu. W ramach krótkiego podsumowania przedstawiamy kilka argumentów pomagających w wyborze.

Jeżeli masz problemy alergiczne, małe dzieci, nieograniczony budżet lub po prostu lubisz elegancki styl to wybierz obicie skórzane.

Z kolei jeśli jesteś fanem kolorów, stawiasz na przyjemność i komfort użytkowania oraz chciałbyś wydać trochę mniej to wybieraj spośród obić materiałowych.

Narożnik Rozkładany Kształt Litery U SU5

NAROŻNIK DO SALONU – OPCJA DO MAŁEGO I DUŻEGO SALONU?

Mały salon – małe możliwości? Nic z tego! Dobrze dobrany narożnik zajmuje mniej miejsca niż tradycyjna sofa i dwa fotele. Możesz też wybrać mały narożnik z funkcją spania, który w nocy zamienia się z królewskie łoże. Wybierz narożnik lub dwuosobową kanapę z cienkimi lub niskimi podłokietnikami oraz niskim oparciem. Smukły profil sprawia, że przestrzeń wydaje się wizualnie lekka. Zmaksymalizuj wrażenie lekkości małego salonu wybierając mebel na nóżkach. Otwarta przestrzeń pod spodem tworzy bardziej przestronny wygląd.

W przypadku dużego salonu ilości opcji wyboru narożnika automatycznie się zwiększa. Zastanów się w którym miejscu będzie stał Twój narożnik. W sytuacji, gdy narożnik ma wylądować na środku salonu, a nie będzie dosunięty do ściany, zwróć uwagę na to jak wykonane są „plecy” narożnika. Narożnik postawiony na środku salonu pozwala oddzielić od siebie poszczególne strefy. W tej roli najlepiej sprawdza się narożnik w kształcie litery L.

Rozkładany narożnik Alberto CL10-G1P różne kolory

NAROŻNIK DO SALONU – DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZE MEBLE TAPICEROWANE?

Twarde fakty: Sam decydujesz o wyglądzie, wybierając nie tylko ulubiony model ale też możesz skorzystać z dużej różnorodność w wyborze kolorystyki. Co więcej masz możliwość wybrania tkaniny obiciowej, z którego będzie wykonany mebel. Dodatkowy powód to masz swobodę porównywanie i wybierania odpowiadającego Ci zakresu cenowego. Wszystkie oferowane przez nas modele łączą cechy nowoczesności i funkcjonalności. Jednym z ważnych argumentów to jest, że zakupów u nas możesz dokonać w zaciszu domowym. Na spokojnie i bez impulsywnych zakupów pod pływem chwili. A w przypadku problemów, nasi konsultanci czekają na Twoje pytania i chętnie pomogą w przypadku jakichkolwiek wątpliwości!

To co, który narożnik wybierzesz?

Podobne posty