Zakup narożnika do salonu to niełatwa decyzja, a ogromna ilość ofert na rynku tylko utrudnia wybór. Zarówno komfort jak i estetyka odpowiadająca całemu pomieszczeniu oraz odpowiednia cena to tylko kilka z cech, które musi spełniać wymarzony mebel w salonie. 

Dowiedz się, który rodzaj sofy jest dla Ciebie najlepszy.  Zacznijmy od pierwszego wybór przed jakim zostaniesz postawiony/a czyli czy lepiej wybrać narożnik skórzany czy z materiału obiciowego? 

Zestawiliśmy dla Ciebie wady i zalety obu rozwiązań.

(Aby dowiedzieć się więcej na temat wyboru idealnego narożnika do domu przeczytaj nasz artykuł nt. „Narożnik do salonu- sprawdź, czego nie może mu zabraknąć”)

Rozkładany narożnik Milano M1-G3B różne kolory

NAROŻNIK DO SALONU: KOMFORT UŻYTKOWANIA

O komforcie mebla w salonie decyduje wiele czynników i jest to zwykle kwestia bardzo indywidualna. Ogromną rolę odgrywa nie tylko sama konstrukcja/ stelaż mebla ale przede wszystkim rodzaj użytego materiału obiciowego. W tej kwestii stawiamy na tkaniny ponieważ z reguły są przyjemniejsze w dotyku. Co więcej skóra pochłania ciepło szybciej niż tkanina. Dlatego po siedzeniu na skórzanych narożnikach przez dłuższą chwilę będzie Ci ciepło i w ciepłe dni będziesz mieć wrażenie, że przyklejasz się do sofy. W zimne dni czeka Cię natomiast nieprzyjemny chłód. Na korzyść obicia skórzanego przemawia to, że zwykle są mocniejsze. 

Zwycięzca: Tkanina obiciowa!

NAROŻNIK DO SALONU – UTRZYMANIE I KONSWERWACJA 

Łatwość utrzymania mebli do salonu w czystości mocno zależy od jakości użytych materiałów.  Nie jest tajemnicą, że im lepsza jakość  tym większa trwałość. Stereotypem jest natomiast to, że tkaniny tapicerowane są trudniejsze w utrzymaniu czystości.  Obecnie nie ma problemu, żeby znaleźć mebel z wykończeniem odpornym na plamy. Co więcej same produkty do czyszczenia są szeroko dostępne i niedrogie. ALE! Jeśli tkanina nie jest najwyższej jakości, to usuwanie z niej plam może być trudniejsze niż w przypadku obić skórzanych. Niestety skórzane narożniki są bardziej podatne na wilgoć i zadrapania. Jednak całościowo to właśnie skórzane obicia są łatwiejsze w utrzymaniu czystości, bo zwykle potrzebują małego odkurzenia i niewielkiego polerowania.  Na korzyść obicia skórzanego przemawia również to, że częściej są wybierane przez rodziców małych dzieci.

Zwycięzca: Skóra albo tkanina wysokiej jakości!

Rozkładany narożnik Milano M1 -G2B różne kolory

NAROŻNIK DO SALONU : A  ZWIERZĘTA DOMOWE

Tu będzie krótko. Jeżeli jesteś właścicielem psa albo kota musisz wybrać pomiędzy sierścią na tkaninie a podrapaną skórą.

Nie ma zwycięzcy! W starciu ze zwierzakami przegrywają obie opcje. Ale wybaczamy to naszym futrzakom!

NAROŻNIK DO SALONU : TRWAŁOŚĆ KOLORU

Biały, szary, czarny czy wielokolorowy? Ilość kolorów, odcieni czy wzorów tkanin obiciowych jest praktycznie nieograniczona. Minusem jest jednak to, że z czasem mogą płowieć. Jest to spowodowane nadmiernym użytkowaniem sofy, częstym praniem lub starzeniem się materiału. W przypadku skórzanych obić możemy założyć, że kolor pozostanie na dłużej. Minusów dopatrzy się ten, kto nie lubi błyszczącego połysku skóry.

Zwycięzca: Obicie skórzane!

Rozkładany narożnik Diana SL8-G1B różne kolory

NAROŻNIK DO SALONU: WYGLĄD

 Skórzana sofa o klasycznym wyglądzie nadaje pomieszczeniu pewnej elegancji. Trudno ten efekt otrzymać za pomocą tkanin obiciowych. Z drugiej strony narożnik tapicerowany pomaga uzyskać bardziej nowoczesny i komfortowy wygląd.  Co więcej mnogość kolorów i odcieni pozwala na lepsze dostosowanie mebla do charakteru całego salonu.

NAROŻNIK DO SALONU: BEZPIECZEŃSTWO

Skórzane sofy są hipoalergiczne, dzięki czemu są odpowiednie dla alergików. W przeciwieństwie do tkaniny, skóra nie gromadzi tak łatwo roztoczy, sierści zwierząt domowych i innych alergenów. W przypadku alergii trzeba regularnie sprzątać lub dbać o meble. Dzięki skórzanej sofie zaoszczędzisz wysiłek, pieniądze i czas.

Zwycięzca: Obicie skórzane

Rozkładany narożnik Alberto CL10-G1P różne kolory

NAROŻNIK DO SALONU:  KOSZT

Zwykle to skórzane narożniki są droższe niż te tapicerowane tkaniną. Cena obu rodzajów sof zależy jednak od jakości.   Bez problemu kupisz tapicerowaną kanapę narożną w cenie skórzanego obicia, zwłaszcza jeżeli postawisz na bardzo wysokiej jakości materiały. Najlepszą strategią jest porównanie cen i cech każdego z narożników i podjęcie decyzji na podstawie własnych preferencji. 

Zwycięzca: Obicie materiałowe

PODSUMOWANIE

Mały, duży, rozkładany czy w stylu skandynawskim. Bez względu na jaki narożnik postawisz, pamiętaj, żeby decyzje podjąć na spokojnie w zgodzie ze swoimi potrzebami. A nie  pod wpływem chwili i emocji w sklepie. Jeżeli masz problemy alergiczne, małe dzieci, nieograniczony budżet lub po prostu lubisz elegancki styl to wybierz obicie skórzane.

Z kolei jeśli jesteś fanem kolorów, stawiasz na przyjemność i komfort użytkowania oraz chciałbyś wydać trochę mniej to wybieraj spośród obić materiałowych. 

Po więcej inspiracji zaglądnij na naszą zakładkę z narożnikami do salonu. Znajdziesz tam sporo aranżacji i pomysłów. Pamiętaj, że możesz sam dowolnie wybierać materiały i kolory 

Zdecydowałaś/eś już które obicie wybierasz? Zatem skóra czy tkanina obiciowa? Jaki będzie Twój kolejny narożnik w salonie?

Podobne posty